Поговоримо про профілактику …
У цій статті ми залишимо за рамками розмови випадки, коли звернення до лікаря є необхідністю: погане самопочуття, підвищена температура, болі різної локалізації та прочее.В цих випадках виникає питання тільки про вибір профілю фахівця і про це, теж важливому питанні, ми поговоримо в інший статье.А сьогодні мова піде про профілактичних оглядах і обследованіях.Проф.осмотр — саме так -сокращённо — називають цей захід люди, що працюють на державних підприємствах або в бюджетній сфері. Це комплекс заходів, складених і затверджених керівництвом підприємства разом з лікарями на основі наказів МЗУ.Тут все ясно: наказ дан і трудящі «дружними рядами пішли на профогляд»!
А що робити тим, хто самостійний у виборі частоти і кількості обстежень? Чи є якісь норми? Так, є. При відсутності скарг і хронічної патології рекомендований щорічний огляд терапевта і основні аналізи: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі і кров на глюкозу.Еті аналізи дозволять оцінити загальний стан усього організму в цілому і виключити зірвати розвиток цукрового діабету, який часто призводить до інвалідизації пацієнтів. терапевт може порекомендувати УЗД органів черевної порожнини, нирок, щитовидної залози для виявлення прихованої патологіі.Женщінам необхідно відвідати гінеколога, а чоловікам — уролога.Дальнейшее спостереження залежить від результатів: при нормальному стані органів і результатів аналізів — огляд через рік.При виявленні патології потрібен контроль через 3-6 месяцев.Почему саме такі терміни? Вперше виявлена патологія, наприклад: вузол в щитовидній залозі, може бути як доброякісним зміною, так і початком злоякісного процесса.Поетому спостереження в динаміці (наприклад, через 3 місяці) дозволить побачити швидке зростання образованія.Однозначно доброякісні зміни спостерігаються раз в 6 місяців, для виключення їх прогресування.
При наявності хронічної патології, лікар напише індивідуальну схему спостереження, ґрунтуючись на проявах захворювання, наявність загострень і ремісій.
Про обстеженнях і аналізах, необхідних у пацієнтів більш старшого віку, поговоримо в наступній статті.