Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

Ехокардіографія в питаннях і відповідях

1. Питання: “Що таке ехокардіографія?”
Відповідь: “Ехокардіографія (синоніми – допплер серця, узі серця) – це ультразвукове дослідження в реальному часі структур серця і визначення показників роботи серцевого м’яза і клапанов. Це безболісне, дуже інформативне і нетривале за часом дослідження”.

2. Питання: “Хто направляє на ЕХО-КГ?”.
Відповідь: “На дослідження серця може направити будь-який лікар, якщо у пацієнта підвищений тиск, порушений ритм роботи серця або є скарги на стомлюваність, задишку при фізичному навантаженні або зниження фізичної активності. Но якщо ви хочете відразу отримати відповідь, то можете зробити ЕХО-КГ і піти на прийом до лікаря вже з результатами “.

3. Питання: “У чому різниця між ЕКГ і ЕХО-КГ?”.
Відповідь: “ЕКГ – це дослідження серця шляхом зчитування і розшифрування електричних потенціалів серця, т.е.косвенний метод.Он дуже важливий при аритміях, може дати дуже багато інформації при добовому моніторуванні (метод Холтера), може допомогти лікарю в установці діагноза.ЕХО -КГ – це отримання достовірної інформації в реальному часі “.

4. Питання: “Чи потрібно робити дітям ЕХО-КГ, якщо у них немає скарг?”.
Відповідь: “Дитячий організм дуже витривалий і має високу пристосовність, тому група неважких вад серця не буде проявлятися до тих пір, поки у серця є” запас міцності “. Потім, на жаль, настає швидка декомпенсація. Тому, моя думка, як лікаря діагноста, багато років проводить ЕХО-КГ дітям різного віку від найменших (новонароджених) і до дорослого стану – треба. Для того, щоб визначитися з початковим станом серця і відсутністю навіть найменших вроджених вад серця “.

5. Питання: “Чи відрізняється ЕХО-КГ у дітей і дорослих?”.
Відповідь: “Техніка проведення дослідження не відрізняється, крім складнощів з-за рухливості або реакції дитина. Но є різниця в трактуванні результатів, т.к. Розміри порожнин серця залежать від росту, ваги і віку дитини, тому у дітей різного віку все показники змінюються і перевіряються індивідуально по кожному ребёнку.Также у дорослих в стуктуре поразок серця більший відсоток займають атеросклеротичні зміни (по типу ішемічної хвороби серця), а, також, набуті вади серця, наприклад: ревматизм. “