Ехокардіографія в питаннях і відповідях
1. Питання: «Що таке ехокардіографія?»
Відповідь: «Ехокардіографія (синоніми — допплер серця, узі серця) — це ультразвукове дослідження в реальному часі структур серця і визначення показників роботи серцевого м’яза і клапанов. Це безболісне, дуже інформативне і нетривале за часом дослідження».
2. Питання: «Хто направляє на ЕХО-КГ?».
Відповідь: «На дослідження серця може направити будь-який лікар, якщо у пацієнта підвищений тиск, порушений ритм роботи серця або є скарги на стомлюваність, задишку при фізичному навантаженні або зниження фізичної активності. Но якщо ви хочете відразу отримати відповідь, то можете зробити ЕХО-КГ і піти на прийом до лікаря вже з результатами «.
3. Питання: «У чому різниця між ЕКГ і ЕХО-КГ?».
Відповідь: «ЕКГ — це дослідження серця шляхом зчитування і розшифрування електричних потенціалів серця, т.е.косвенний метод.Он дуже важливий при аритміях, може дати дуже багато інформації при добовому моніторуванні (метод Холтера), може допомогти лікарю в установці діагноза.ЕХО -КГ — це отримання достовірної інформації в реальному часі «.
4. Питання: «Чи потрібно робити дітям ЕХО-КГ, якщо у них немає скарг?».
Відповідь: «Дитячий організм дуже витривалий і має високу пристосовність, тому група неважких вад серця не буде проявлятися до тих пір, поки у серця є» запас міцності «. Потім, на жаль, настає швидка декомпенсація. Тому, моя думка, як лікаря діагноста, багато років проводить ЕХО-КГ дітям різного віку від найменших (новонароджених) і до дорослого стану — треба. Для того, щоб визначитися з початковим станом серця і відсутністю навіть найменших вроджених вад серця «.
5. Питання: «Чи відрізняється ЕХО-КГ у дітей і дорослих?».
Відповідь: «Техніка проведення дослідження не відрізняється, крім складнощів з-за рухливості або реакції дитина. Но є різниця в трактуванні результатів, т.к. Розміри порожнин серця залежать від росту, ваги і віку дитини, тому у дітей різного віку все показники змінюються і перевіряються індивідуально по кожному ребёнку.Также у дорослих в стуктуре поразок серця більший відсоток займають атеросклеротичні зміни (по типу ішемічної хвороби серця), а, також, набуті вади серця, наприклад: ревматизм. «