Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

Профілактика захворювань

Продовжуємо бесіди про профілактику захворювань і в цій статті мова піде про людей більш старшого віку.

Чи відрізняється обсяг обстежень у пацієнтів старшого віку? Так, звичайно, і це пов’язано з тим, що на перший план виходять захворювання онкологічної і атеросклеротичної группи.Іх особливість в тому, що ці захворювання можуть розвиватися приховано і проявитися раптово з ускладненнями у вигляді інсульту, інфаркту або запущеного онкологічного процесу.

Отже, поступово потрібно додати систематичні вимірювання артеріального тиску (верхня межа норми — 130 мм.рт.ст), аналіз крові на рівень холестерину і його фракції, тріглеціріди, індекс атерогенності.Із інструментальних методів: дослідження магістральних судин шиї та головного мозку (для виключення бляшок в сосудах.кровоснабжающіх головний мозок) .Нужно періодично робити ЕКГ і ЕХО-КГ (УЗД серця) .Жінку не забувати про перевірку молочних залоз (пальпація гінекологом і УЗД МЗ).

І це я говорю тільки про профілактичні дослідженнях для виявлення патологіі.Еслі який — то з методів виявив відхилення, то фахівець індивідуально напише план обстеження, консультацій вузькими спеціалістами і додаткових аналізів і обстежень.

Існує помилкова думка, що жінкам старшого віку, особливо після настання менопаузи, достатньо огляду гінеколога без УЗД ісследованія.Ето, на жаль, призводить до виявлення патології в запущених стадіях.Дело в тому, що онкологічні процеси розвиваються тривало без клінічних проявів і не викликають порушення загального состоянія.В період менопаузи яєчники і матка зменшуються в розмірах і побачити зміни їх структури і порожнину матки можна тільки за допомогою трансвагінального УЗІ.Поетому жінки старшого віку повинні обов’язково наполягати на напрямку на УЗД (ТВ), навіть при уявній нормальної картині огляду.

У чоловіків так само приховано може розвиватися рак передміхурової залози, тому аналіз на онкомаркери рекомендований всім щорічно після 40-ка років.

Якщо виникли будь-які питання по даній або іншої теми, то фахівці нашого медичного центру «ФАЙНОМЕД» із задоволенням детально і доступно на них дадуть відповідь. ?

Rate this post