Вплив віку на фертильність

Фертильність – це здатність жінки завагітніти природним шляхом, виносити та народити дитину. Вік жінки може впливати на запліднення з різних причин.

Період фертильності має прямий зв’язок з овуляцією, саме в цей період організм жінки готовий до запліднення. Кожна жінка народжується із сталою кількістю яйцеклітин, це називається оваріальний резерв.

З віком оваріальний резерв виснажується, а шанси завагітніти природним шляхом зменшуються.

2.Причини зниження фертильності з віком:

  погіршується якість яйцеклітин, здатних до дозрівання і овуляції;  знижується загальний запас яйцеклітин;  підвищується ризик спонтанного аборту та розвиток генетичних захворювань у дитини (наприклад, синдром Дауна, синдром Вільямса);  виснажується загальний стан здоров’я.

Згідно з дослідженнями, у 90% пар протягом року активного статевого життя (2-3 рази на тиждень) без використання контрацептивів настає вагітність. Якщо цього не сталось, то це може свідчити про проблеми з репродуктивним здоров’ям партнерів.

3.Основні чинники, які впливають на фертильність:

• Овуляція: кількість яйцеклітин у яєчниках зменшується, а якість яйцеклітин погіршується. Це призводить до меншої ймовірності успішної овуляції й настання вагітності.  Стан яйцеклітин: також може зростати ризик появи вад розвитку в яйцеклітинах. Якість яйцеклітин погіршується, що може призводити до скорочення періоду, протягом якого вони можуть бути запліднені.  Здоров’я матки: вік може впливати на здоровий стан матки, її здатність підтримувати вагітність та нормальний розвиток плода. Можуть збільшуватися ризики розвитку таких станів, як пізній гестоз та цукровий діабет вагітних.  Гормональні зміни: зазнає змін, що впливає на функціонування репродуктивної системи. Наприклад, рівень фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), який відповідає за стимулювання росту яйцеклітин, може змінюватися з віком.  Спонтанні та штучні аборти: може бути пов’язано зі зниженням якості яйцеклітин або іншими факторами, пов’язаними зі змінами в організмі.  Загальний стан здоров’я жінки: з кожним роком життя зростає ризик виникнення різних захворювань.

  Здоров’я партнера: з віком може зростати ризик виникнення проблем з якістю сперми та зменшенням рухливості сперматозоїдів.

4.

Для збільшення шансів на зачаття та збільшити фертильність жінці потрібно пройти повне медичне обстеження та дотримуватися  рекомендацій:

    Регулювати режим сну: відпочивати не менше 8 годин у добу в добре провітрюваному та темному приміщенні;  Припинити курити за 3-4 місяці до планування вагітності;  Обмежити вживання алкоголю;  Займатися фізичними вправами, що є вам до вподоби, або хоча б дотримуватися мінімальної фізичної активності. Низька фізична активність і сидяча робота впливають негативно на мікроциркуляцію крові в органах малого таза;  Їжте різноманітну і збалансовану їжу: сезонні овочі, фрукти, ягоди, зелені, дієтичне м’ясо, рибу, горіхи;  Слідкуйте за своїм гормональним балансом, рівнем вітамінів та мікроелементів.

5.

Важливо відзначити, що кожна жінка унікальна, і вплив віку на настання вагітності може відрізнятися.

Якщо у вас виникають питання щодо вагітності, рекомендується звернутися до гінеколога для отримання докладної консультації та індивідуальної оцінки стану вашого здоров’я.

5/5 - (4 голоса)