Численні дослідження останніх десятиліть показали, що сон відіграє ключову роль у підтримці здоров’я та нормальної роботи нашого організму.

Вплив сну на репродуктивну функцію

2.

Особливо важливим є здоровий сон для регулювання таких гормонів, як кортизол, естрогени та прогестерон

Кортизол відомий як гормон стресу, який виробляють надниркові залози. Він допомагає регулювати інші гормони в організмі.

Порушення виробництва кортизолу може також призводити до пригнічення роботи щитовидної залози та дисбалансу між ЕСТРОГЕНОМ та ПРОГЕСТЕРОНОМ – гормонами, які відіграють важливу роль у підтримці здоров’я репродуктивної системи.

Проблема зі сном може привести до зниження концентрації сперми, погіршення кількості сперматозоїдів і рівня тестостерону.

3.

Гормони стресу можуть негативно впливати на вироблення репродуктивних гормонів, у тому числі естроген, який бере учать в овуляції, дає нам позитивні емоції, красу і молодість. Схожа ситуація відбувається у жінок з фолікулостимулюючим (ФСГ) і лютеїнізуючим (ЛГ) гормонами.

В жінок із розладами сну ймовірність розвитку безпліддя є у 3,7 раза вищою, ніж у жінок без розладів сну.

4.

Засинати краще до 22:00 — 23:00. Саме з 23:00 до

02:00 виробляється гормон мелатонін, який уповільнює старіння і відповідає за наш імунітет. Під час овуляції, мелатонін фолікулярної рідини захищає ооцит від впливу оксидативного стресу, що приводить до зниження якості яйцеклітини.

5/5 - (2 голоса)