Сучасні жінки часто стурбовані станом свого здоровʼя, адже статистика розвитку раку молочної залози на сьогоднішній день залишається невтішною.
Таке обстеження слід проводити регулярно з метою запобігання виникненню захворювань або їх діагностики на ранніх стадіях.
Жінкам віком до 40 років достатньо перевіряти свої молочні залози раз на рік, тоді як жінкам після 40 років рекомендують проводити цю процедуру 2 рази на рік.
Таке обстеження безболісне і повністю безпечне для здоровʼя, тому вважається одним з найкращих медичних способів обстеження організму.
КОЛИ РОБИТИ УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ?
Гормональний фон жінки, який змінюється відповідно до днів менструального циклу, безпосередньо впливає на стан молочних залоз.
Під час менструації груди збільшуються в розмірах через викид гормонів, що може призвести до спотворення результатів або навіть визначення помилкового діагнозу.
Саме тому проводиться УЗД молочних залоз на 5-14 день циклу від початку менструації для отримання найточніших результатів і ефективного визначення наявності захворювань.
Якщо жінка приймає гормональні контрацептиви або досягла менопаузи, то таких тимчасових обмежень немає. Інші етапи підготовки, наприклад дотримання дієти, обмеження вживання певних продуктів або ліків не передбачені.
ПОКАЗАННЯ ДО УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ:
Захворювання молочних залоз можуть
проявлятися по-різному, тому лікар звертає увагу на наступні симптоми перед призначенням обстеження:
•Поява виділень з сосків і неприємного дискомфорту в цій зоні.
•Збільшення лімфовузлів під пахвами.
Зміна розміру, форми грудей.
•Ущільнення в грудях.
•Крім профілактичних цілей, обстеження необхідно жінкам, які планують вагітність, годують грудьми або мають силіконові імплантати. Чоловікам також призначають таке дослідження, якщо є підозра на пухлини. Таке дослідження добре показує наявність різних новоутворень і допомагає визначити характер патологічного процесу.
Продовжуємо тему УЗД, розберемо найпопулярніші запитання
Як часто можна робити УЗД?
Ультразвукові хвилі не завдають абсолютно ніякої шкоди організму людини. Виходячи з цього, процедуру можна робити необхідну кількість разів, як з метою профілактики, так і для виявлення захворювань. Важливо попередньо проконсультуватися з лікарем.
Яка підготовка потрібна для дослідження УЗД?
Ультразвукове дослідження печінки, нирок, органів малого тазу вимагає спеціальної підготовки за кілька днів до дослідження. Для гінекологічного УЗД, УЗД під час вагітності, а також дослідження судин, серця, щитовидної залози та іншого, спеціальна підготовка не потрібна.
Які переваги УЗД перед іншими методами дослідження?
УЗД вважається одним з провідних методів діагностики, який використовується в медицині для візуалізації внутрішніх органів і систем. Цей метод не завдає шкоди організму людини, забезпечує високу інформативність результату, є безпечним і неінвазивним, дозволяє виявити різні патології на ранніх стадіях, можна проводити вагітним і дітям.
Чи потрібне направлення на УЗД-дослідження?
Пройти ультразвукове обстеження в медичному центрі «Файномед» можна як з направленням від лікаря, так і без нього.
Чи потрібно чекати результатів дослідження чи їх видають відразу?
У медичному центрі «Файномед» результати ультразвукової діагностики видаються відразу після завершення процедури.