Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

Спека: чи є негативний вплив на людину та як його уникнути?

Спека: чи є негативний вплив на людину та як його уникнути?

Літо, сонце, зелені рослини і дерева, велика кількість фруктів, овочів, легкий одяг, синє небо, купання в річках і морях — кожен з нас може згадати безліч приємних моментів, пов’язаних з літом. Але чим більше піднімається температура повітря тим частіше ми починаємо відчувати млявість, дратівливість, набряклість, порушується сон, мислення сповільнюється, фізична активність падає.

Чому це відбувається? Усі молекули білків у нашому тілі, усі органи та системи адаптовані для оптимальної роботи при внутрішній температурі близько + — 37 °. Така умова — еволюційне надбання. Коли ж температура змінюється хоча б на градус — це вже некомфортний стан для нашого організму. Температура впливає на всі внутрішні процеси. І коли вона змінюється — цей вплив поширюється на всі структури організму.


Ми виробляємо власне тепло зсередини, так як усі хімічні процеси супроводжуються тепловіддачею. Тілу необхідно віддавати назовні зайве тепло. Але вже при 25-27 ° це стає важко, тому в нас посилюється потовиділення навіть при незначних фізичних навантаженнях. Вже при температурі повітря 30°С починаються зміни внутрішнього балансу організму: може порушитися калієво-кальцієвий обмін, виведення рідини, можуть з’являтися явища затримки рідини і набряки. Люди з хронічними захворюваннями, наприклад: цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання важче переносять спеку.До групи ризику також належать діти, особливо новонароджені, вагітні жінки, люди похилого віку.


Найгрізнішими ускладненнями спеки є тепловий та сонячний удари. Ключова відмінність полягає в тому, що тепловий удар можливий у будь-якому дуже спекотному приміщенні і діє на все тіло, тоді як сонячний удар виникає через прямі сонячні промені і впливає безпосередньо на головний мозок. Тепловий удар виникає внаслідок перегріву організму. Це трапляється в тому випадку, якщо є взаємодія двох факторів — високої температури повітря та високої вологості повітря, при яких неможлива тепловіддача.


Супроводжується тепловий удар явною симптоматикою:температура тіла піднімається до 39-40 ° і вище;шкіра стає сухою, гарячою та почервонівшою;з’являється слабкість, млявість;запаморочення, нудота, блювота;дихання частішає, з’являється задишка;пульс слабшає, стає частим;можливе виникнення судом і м’язових спазмів;у найважчих випадках можуть виникнути галюцинації і непритомність.Даний стан потребує термінового виклику «швидкої допомоги». Перша допомога людині — постаратися максимально охолодити тіло.


Ранні ознаки сонячного удару: прискорене дихання; швидке серцебиття; висока температура (до 40 ° C); несвідомий стан; неадекватна поведінка; червона суха шкіра або блідість, утруднення ходьби.


Якщо ви виявили у дорослої людини ознаки теплового або сонячного удару, потрібно якнайшвидше вжити таких дій:


Охолодіть людину.


Необхідно переміститися в тінисте місце, яке добре провітрюється або місце з кондиціонером.


Дайте випити води, вона обов’язково має бути прохолодною. Нею ж необхідно змочити відкриті ділянки тіла: зап’ястя, задню частину шиї, віскі, лоб, ліктьові та колінні згини. Прикладіть до голови щось холодне.


Якщо на людині одягнений тісний одяг, постарайтеся розкрити його, також зніміть важкий одяг або аксесуари — це полегшить дихання.


Якщо людина має проблеми з серцем, можна дати йому корвалол або валідол.


Навіть після того, як ви впоралися з усіма пунктами, потрібно викликати швидку за номером 103. Тепловий та сонячний удар вважається невідкладною медичною допомогою. Незалежно від того, наскільки сильними були симптоми, краще перевіритись у лікаря.


При лікуванні повне одужання зазвичай відбувається протягом кількох годин, але навіть після відновлення краще взяти додатковий відпочинок і не проявляти активну діяльність день, що залишився.


Щоб уникнути таких грізних ускладнень спеки дотримуйтесь наступних рекомендацій: пийте більше води, закривайте голову від прямих променів сонця, по можливості перебувайте в тіні або в охолодженому приміщенні, обтирайтеся водою, носите легкий світлий вільний одяг з натуральної тканини (х/б, льон), не переїдайте, відпочивайте достатньо.


З усіх питань звертайтеся до лікарів «ФАЙНОМЕД» та будьте здорові!
5/5 - (5 голосов)