Що таке підготовка до ультразвукового обстеження і коли вона потрібна
Ультразвукове обстеження різних органів вже стало звичним для пацієнтів при діагностиці різних захворювань. Але постійно виникають питання про необхідність підготовки до обстеження. У цій статті ми відповімо на таке запитання: «Чому до обстежень одних органів підготовка обов’язкова, а для інших не обов’язкова?»
Найчастіше і затребуване обстежене — це УЗД органів черевної порожнини і саме воно вимагає підготовки. При обстеженні органів черевної порожнини обстежуються: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка. Функція жовчного міхура — накопичення жовчі, саме натще заповнення жовчного міхура максимальне, стінки повністю розправлені, складок немає і можна чітко визначити наявність каменів, поліпів, утворень, перегородок, спайок та іншої патології. Після прийому їжі відбувається скорочення жовчного міхура і стінки його спадаються. Повноцінна діагностика стає неможливою. Тому основна підготовка для УЗД ОЧП не вживати їжу перед обстеженням. Найкраще обстежитися з ранку без сніданку. Якщо виникла необхідність проведення обстеження вдень, то потрібно утриматися від їжі хоча б 3 години, щоб жовчний міхур міг наповнитися жовчю знову. Також при наповненні шлунка їжею за зображенням шлунка з’являється ультразвукова тінь, яка перекриває зображення підшлункової залози і заважає повноцінному огляду.
Важливо також оцінити наявність вмісту в шлунку натще, т.к. в нормі він має бути порожнім.
Ще одне обстеження, яке вимагає підготовки: УЗД сечового міхура (або нирок з сечовим міхуром, або передміхурової залози з сечовим міхуром). Сечовий міхур повинен бути добре наповнений, щоб складки повністю розправилися, тобто пацієнт повинен хотіти помочитися. Тільки так ми побачимо патологію стінок та просвіту сечового міхура: поліпи, утворення, каміння, дивертикули та ін. Після сечовипускання оцінюється скорочення сечового міхура та залишкова сеча, що дуже важливо при патології передміхурової залози та затримці сечі.
Тому дуже важливо серйозно поставитися до питань підготовки до обстеження, дотримуватися рекомендацій адміністратора «ФАЙНОМЕД» під час запису на прийом для найкращої діагностики.