ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ МАСТОПАТІЇ
Факторами ризику вважаються гінекологічні захворювання, які спостерігаються майже у 60% жінок з діагнозом дифузної або вузлової мастопатії.
Наприклад, мастопатія часто спостерігається у пацієнток з ендометріозом, гіперплазією ендометрію, міомою матки, ановуляторним безпліддям та дисфункцією яєчників.
Однак нормальний рівень здоровʼя жінок не виключає можливості фіброаденоматозу молочної залози
ІНШИМИ ФАКТОРАМИ РИЗИКУ Є:
обтяжена спадковість;
дисфункція щитовидної
залози;
куріння;
надмірне вживання спиртних напоїв;
повторювані стресові ситуації.
СИМПТОМИ МАСТОПАТІЇ
МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
Симптоми мастопатії молочної залози найчастіше повʼязані циклічними болями в області грудей
Варто враховувати, що масталгія не є маркером злоякісної трансформації, але больовий синдром вважається важливим фактором ризику. Біль може віддаватися в лопатку або руку.
СИМПТОМИ МАСТОПАТІЇ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
У разі переважання залозистих структур жінка стурбована хворобливістю, нагрубістю та дифузним ущільненням всієї залози або її ділянки. Ущільнення не має чітких меж і плавно переходить у навколишні тканини. Біль і грубість стають особливо інтенсивними напередодні місячних.
Мастопатія з переважанням фіброзу також проявляється хворобливістю молочної залози. При відчутті грудей чітко визначаються важкі ущільнення, які відповідають патологічному розростанню сполучно-тканинних волокон.
Кістозна форма мастопатії проявляється циклічними болями та локальними ущільненнями, які виявляються при відчутті залози. Кісти мають еластичну консистенцію і добре відмежовані від навколишніх тканин.
Якщо у вас є подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація попередить вас про негативні наслідки для вашого здоровʼя.
для запису пишіть в дірект, або
телефонуйте 0 (68) 047 05 14
дзвінки згідно з тарифами вашого оператора, самолікування може бути шкідливим