Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

Як відрізнити алергію від застуди

Нежить, закладений ніс, сльози з очей і загальне нездужання можуть бути симптомами не тільки ГРВІ, а й алергії. Оскільки ці захворювання схожі за деякими критеріями, їх часто плутають, що може призвести до неправильного лікування та ускладнень.

Збудники, механізм розвитку алергічної реакції та застуди різні. Саме тому тактика лікування і ліки, що призначаються, відрізняються. Щоб поставити правильний діагноз, потрібно звернутися до лікаря. Але бажано також навчитися самостійно розрізняти захворювання з урахуванням їхніх основних ознак.

Як відрізнити алергію від застуди

Ознаки та симптоми алергії

Залежно від виду алергену та від того, як він потрапив до організму (через шкіру та слизові, дихальні шляхи або через продукти харчування), виникає характерна відповідна реакція:

▪️Назальні прояви. Закладеність носа з набряком слизової, рясні виділення у вигляді рідкого прозорого слизу, що провокують часті чхання, сильний свербіж у носі.

▪️Шкірні прояви. Виникає сверблячий висип на шкірі, почервоніння.

▪️Дихальні прояви. Дихання ускладнюється, з’являється відчуття задухи, задишка супроводжується характерним свистом. Часто розвивається сухий поверхневий кашель.

▪️Очні реакції. Повіки набрякають і червоніють, з’являється свербіж, сльозоточивість, білки очей стають червоними, запаленими.

▪️Харчові реакції. Після вживання деяких продуктів виникає нудота, задуха, свербіж і подразнення слизової рота, набряк язика і горла, поколювання в роті. Можливий розвиток діареї та шкірних висипань.

Різниця між алергією та застудою в збуднику. Гостру респіраторну вірусну інфекцію провокують віруси. Це можуть риновіруси, коронавіруси, аденовіруси, їх існує понад 200 різних видів.

Інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом, тобто потрапляє від хворої людини до здорової повітрям (під час кашлю, чхання), через брудні руки. Через деякий час після зараження людина відчуває погіршення стану, а симптоми з’являються по черзі.

ЗОВНІШНІ ПРОЯВИ

▪️виділеннями з носа — спочатку вони рідкі, згодом густішають, а постійний нежить змінюється закладеністю носа;

▪️болем у горлі, особливо під час ковтання;

▪️кашлем, найчастіше грудним, з відходженням мокротиння;

▪️болем у грудях, осиплістю голосу, хрипотою;

▪️почервонінням очей, світлобоязню.

ВНУТРІШНІ СИМПТОМИ

ГРВІ та грип практично завжди супроводжуються слабкістю, ломотою в тілі, швидкою стомлюваністю, сонливістю. Організм бореться з інфекцією, тому температура тіла підвищується, з’являється озноб, лихоманка. Виразність симптомів може відрізнятися, залежно від стану імунної системи. У деяких людей температура підвищується одразу вище 38 градусів і тримається кілька днів, а в інших симптоми слабко виражені.

5/5 - (2 голоса)