Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

Головний біль: що робити?

Головний біль: що робити?

Якщо головний біль виник різко, раптово і супроводжується втратою або сплутаністю свідомості, блюванням, нудотою, порушенням координації, то без будь-яких роздумів потрібно відразу викликати «Невідкладну допомогу».


Якщо головний біль не викликає таких виражених порушень, але виникає з періодичністю, порушує якість життя, потрібно обов’язково звернутися до лікаря. При проведенні обстеження лікар перевірить загальний стан, поміряє тиск (для виключення головного болю при гіпертонічній хворобі) і може призначити дообстеження: УЗД судин голови та шиї (для виключення звуження судин, які кровопостачають головний мозок,через атеросклеротичні бляшки), МРТ або КТ головного мозку (для виключення пухлини, кісти або посттравматичних змін), МРТ або КТ хребта (для виключення головного болю, пов’язаного з утиском нервових волокон),аналізів (для виключення системних процесів).


Після підтвердження діагнозу можна приступати до лікування: при гіпертонічній хворобі призначаються антигіпертонічні препарати і разом з лікарем підбирається правильне дозування та графік прийому ліків. При лікуванні гіпертонічної хвороби головне досягти стійкої нормалізації показників тиску.


При органічному ураженні мозку пацієнта направляють до нейрохірургів для подальшого лікування.


При головному болі напруги та мігрені лікування призначає терапевт, при необхідності консультуючи пацієнта у невролога. Вилікувати мігрень неможливо, але полегшити стан і запобігати нападам – цілком.


При головних болях, пов’язаних із змінами хребта, пацієнта направляють до невролога, масажиста, ортопеда, остеопата — в залежності від ступеня уражень та наявності супутньої патології.


Не забуваємо і про те, що під час спеки може бути головний біль від перегріву (від легкого ступеня до теплового удару), тому закриваємо голову, п’ємо більше рідини і намагаємося не перебувати під прямим сонячним промінням.


Часто буває поєднання різної патології в одного пацієнта і розібратися в цих поєднаннях патологій, болів і скарг під силу тільки досвідченому лікареві, які ведуть прийом у медичному центрі «ФАЙНОМЕД» та завжди допоможуть вам розібратися з проблемами у вашому здоров’ї.
5/5 - (3 голоса)