Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

ГІНЕКОЛОГІЯ ТА СПОРТ

Чи може фізична активність впливати на гінекологічне здоровʼя жінки?

Абсолютно всі фахівці в області жіночого здоровʼя — гінекологи, мамологи, репродуктологи, дієтологи — вважають, що заняття спортом повинні займати важливе місце в житті кожної жінки. Регулярні тренування заряджають енергією, розвантажують нервову систему, зміцнюють імунітет, серцево-судинну та інші системи організму.

ГІНЕКОЛОГІЯ ТА СПОРТ

Однак необхідно розуміти, що не кожен вид спорту корисний для жіночого здоровʼя.

Потрібно орієнтуватися не тільки на свої вподобання, а й на рекомендації фахівців. Залежно від періоду життя, стану здоровʼя та потреб організму жінкам слід вибирати той чи інший вид фітнесу.

НЕБАЖАНІ ВИДИ СПОРТУ ДЛЯ ЖІНОК:

На відміну від чоловічої, жіноча фізіологія від природи не призначена для дуже важких фізичних випробувань.

Тому будь-які надмірні навантаження та інтенсивні силові тренування не бажані для представниць прекрасної статі

Чому? По-перше, жінки набагато більш схильні до травм опорно-рухового апарату: суглобів, хребта, кісток. А по-друге, при постійних надмірних навантаженнях і силових тренуваннях відбувається зростання мʼязової маси і заміна нею жирових тканин організму.

На перший погляд це може здатися привабливим: тіло стає більш підтягнутим, струнким, рельєфним.

Але недостатній відсоток жирових тканин в організмі жінки може призвести до порушення гормонального фону, а отже, до проблем з менструальним циклом, фертильністю, шкірою, нервовою системою.

Займаючись екстремальним спортом з великими навантаженнями, жінка ризикує своїм здоровʼям.

Статистика, наприклад, показує, що у професійних спортсменок здатність до зачаття в 3-5 разів нижча, ніж у звичайних жінок. Тому, заради свого жіночого благополуччя, краще все ж вибирати помірні

навантаження.

Тому жінкам не варто займатися

наступними видами спорту:

важкою атлетикою;

бодібілдингом;

бойовими єдиноборствами.

НАЙБІЛЬШ СПРИЯТЛИВИМИ ДЛЯ ЖІНОЧОГО

ОРГАНІЗМУ Є ТАКІ ВИДИ ФІТНЕСУ:

аеробні навантаження низької та середньої інтенсивності та тривалості. Наприклад, ранкова пробіжка, заняття на велотренажері, аеробіка, швидка ходьба;

комплекси вправ на розтяжку: йога, пілатес, стретчинг; плавання, аквааеробіка;

силові блоки легкого і середнього навантаження (наприклад, 60 хвилин тренування 20 хвилин можна приділити силовим вправам, які допоможуть зміцнити м’язи);

піші прогулянки, їзда на велосипеді і лижах, танці, ранкова гімнастика — все це піде тільки на користь жіночому організму, особливо, якщо займатися з радістю і задоволенням.

СПОРТ ПІД ЧАС МЕНСТРУАЦІЇ

Лікарі вважають, що якщо менструація проходить без ускладнень, заняття фітнесом в цей час не забороняються і навіть заохочуються.

Коли жінка займається спортом під час менструації, кровообіг в органах малого тазу покращується, що сприяє успішному перебігу всіх природних процесів.

Але звичайну програму тренувань потрібно дещо скоротити: виключити силові та інтенсивні навантаження, уникати вправ, де активно задіяні мʼязи преса. Ідеально підходить для цього періоду: йога, пілатес, піші прогулянки.

СПОРТ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Для майбутніх мам помірні та регулярні тренування вкрай необхідні. Вони допоможуть не тільки зміцнити організм в цілому, але й поліпшать роботу серцево-судинної, дихальної та нервової систем, підтримають імунітет — це так важливо під час вагітності!

Але спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем (акушером-гінекологом, терапевтом, а при необхідності — з вузьким фахівцем). Лікар порадить, який вид тренувань краще вибрати в тому чи іншому випадку.

5/5 - (1 голос)