Телефони:

(068) 047-05-14 | (050) 102-62-33

Адреса:

м. Київ, вул. Жилянська 74

Біль, що це таке?

Біль, що це таке?

У словниках біль описують як відчуття страждання. А ще біль описують по локалізації (де визначаються больові відчуття) і за характером (який біль відчувається). Якщо людина не може чітко описати свої відчуття, то лікар підкаже пацієнтові можливі терміни, наприклад: біль може бути гострий або поступово-наростаючий, різкий або тупий, стріляючий, пульсуючий, ріжучий, колючий, здавлюючий, що віддає в іншу частину тіла або точковий, в одному місці. Біль може змінюватися або не змінюватись в залежності від положення тіла або прийому їжі.


Всі ці питання ставить лікар з однією метою: встановити причину болю і вирішити питання терміновості вжиття заходів. Наприклад: біль у грудній клітині може бути проявом інфаркту і, в даному випадку, потрібні екстрені медичні заходи або цей біль може бути проявом проблем з хребтом і корінцевим синдромом і вимагає лікування, але не завжди в екстреному порядку.

У цій статті зупинимося на дуже поширеному вигляді болю: головному.


Якщо у вас часто болить голова, або ж ви стикаєтеся з тим, що голова болить щодня, необхідно проконсультуватися з лікарем і виявити причини появи головного болю.Лікар проведе всебічне медичне обстеження та діагностичне тестування, а також запитає про вашу історію хвороби.


Питання, які часто ставляться під час огляду, можуть включати:
  • Коли виникає головний біль?
  • Яка локалізація головного болю?
  • На що схожі головні болі?
  • Як довго тривають головні болі?
  • Чи викликають головний біль зміни положення, чи сидіння?
  • Чи є у вас проблеми зі сном?
  • Чи часто ви відчуваєте стрес?
  • Чи є у вашому анамнезі травма голови?

Симптоми головного болю залежить від типу головного болю. Частота головного болю та інтенсивність симптомів також можуть відрізнятися. Типові симптоми головного болю включають:гострий, пульсуючий або тупий біль;здавлюючий біль;біль з одного боку або з обох боків голови;поступовий чи раптовий початок головного болю;тривалість від менш як годину до кількох днів;охоплює задню частину голови чи шиї;рідше — нудота, блювання або чутливість до світла (світлобоязнь).


Головний біль може бути ознакою серйозного стану. До найбільш серйозних причин головного болю належать:геморагічний інсульт. Геморагічний інсульт трапляється, коли кровоносна судина у вашому мозку розривається та кровоточить;аневризма. Опуклість або роздування кровоносної судини в головному мозку;менінгіт. Бактеріальна або вірусна інфекція, що викликає набряк захисної оболонки мозку;пухлина головного мозку. «Первинна» пухлина головного мозку починається в головному мозку та може бути злоякісною або доброякісною.


Найпоширеніші причини головного болю це головний біль при гіпертонічній хворобі,мігрень і головний біль напруги.
Мігрень:можливою причиною виникнення мігрені є порушення функцій мозку, але яких саме, на цей час невідомо. Є дані, що при виникненні мігрені сильно розширюються кровоносні судини, а на корі головного мозку виникає електрична активність аномального характеру.Ознаки: головний біль — вид головного болю з одного боку голови, який триває від 4 годин до 3 днів. Мігрень часто описується як колючий, пульсівний біль. Епізоди мігрені, як правило, повторюються та часто призводять до нудоти, запаморочення та чутливості до світла й запахів. Лікування: повністю вилікувати мігрень неможливо, проте ліки за призначенням лікаря допоможуть зняти частину неприємних симптомів.


Гіпертонія: люди, які страждають на гіпертонію або високий артеріальний тиск, можуть часто відчувати головний біль. Цей вид головного болю сигналізує про надзвичайну ситуацію, коли ваш артеріальний тиск стає небезпечно високим. Головний біль від гіпертонії зазвичай виникає з обох боків голови має відчуття пульсуючого і, як правило, посилюється при будь-якій діяльності.
Найпоширеніший вид головного болю –головний біль напруги, який повторюється не часто та лише в 3% випадків набуває хронічної форми. Виникає через травми м’язів шиї та голови, а також через сильний стрес. При діагностиці найчастіше джерело болю не визначається.Ознаки: по колу верхньої частини голови відчувається скрутність або тиск, а також може здаватися, що м’язи очних ямок та лоба дуже напружені та їх неможливо розслабити. Інтенсивність болю зазвичай наростає до вечора. Тривалість такого болю може становити як пів години, так і тиждень.


При призначенні лікування при головному болю лікарі «ФАЙНОМЕД» проведуть повну діагностику для визначення причини та усунення наслідків головного болю для запобігання ускладненням. Не затягуйте з візитом до лікаря та будьте здорові.
5/5 - (4 голоса)