Анемія
💭 ДІАГНОСТИКА
Якщо існує підозра на анемію, слід відвідати лікаря-терапевта або кардіолога, який проведе огляд та призначить проведення загального розгорнутого аналізу крові з визначенням рівня гемоглобіну та еритроцитів. У разі, якщо діагноз підтвердиться, лікар призначає лікування недокрів’я.
💭 УСКЛАДНЕННЯ АНЕМІЇ
Надзвичайно рідко залізодефіцитна анемія може призвести до ускладнень у вигляді гіпоксичної коми, при якій існує ризик смерті – якщо є гостра крововтрата або відсутня лікування анемії.
💭 ЛІКУВАННЯ
Тактика терапії залежить від різновиду анемії та причин, які її викликали.
Якщо розвинулася залізодефіцитна форма анемії, призначаються залізовмісні препарати, а після з’ясування причини, що викликала анемію, проводяться заходи щодо її усунення. При анемії з нестачею вітаміну В12 необхідний прийом вітаміну.
Лікування анемії у дітей, яку викликали глисти чи паразити, починається із проведення протипаразитарної терапії. При сильній крововтраті потрібно провести переливання крові.
Лікування анемії у вагітних жінок полягає у прийомі препаратів, що містять залізо та фолієву кислоту.
Також потрібно скоригувати харчування — включити до раціону харчування більше зелені, салату та зернових, цільного червоного м’яса, які містять багато заліза та фолієвої кислоти.
Крім того, слід виключити напої з кофеїном, оскільки він заважає всмоктуванню організму заліза.
🌐Наш сайт
🌐TikTok
📞 (050) 102-62-33
📞 (068) 047-05-14